Depilacja laserowa

Laser LightSheer jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.

Jakie są różnice między laserem Light Sheer a innymi urządzeniami typu IPL oraz VPL, które zawierają lampę ksenonową?

Rożnica pomiędzy laserem a IPL polega przede wszystkim na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do depilacji. Laser diodowy usuwa owłosienie na zawsze, po zabiegu włosy nie odrastają.

Fale świetlne lasera mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność w związku z tym działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodząc tkankom dookoła. Skuteczność epilacji laserem LightSheer sięga 95%. Oznacza to, że może odrosnąć 5 % włosków, które są jasne, cienkie i nie mają ciemnego barwnika – melaniny.

IPL (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło) lub VPL nie są laserami, choć często są nimi błędnie nazywane. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez otoczenie.

IPL nie działa wybiórczo na włos.

Bolesność zabiegów IPL i laserów podobna i uzależniona jest od wrażliwości pacjenta oraz urządzenia do depilacji. Laser LightSheer posiada końcówkę chłodząca, dzięki której zabieg jest dużo bardziej komfortowy.

Podsumowując, najważniejsza różnica pomiędzy laserami do depilacji (epilacji) a IPL i VPL polega na ich skuteczności oraz ilości zabiegów jakie należy wykonywać. Niezależne źródla podają, że na 1 zabieg z użyciem lasera należy wykonać średnio 3 i więcej zabiegów lampami polichromatycznymi uzyskując i tak słabszy efekt. Dodatkowo u pacjentów poddanych zabiegom depilacji IPL lub VPL całkowite usunięcie owłosienia jest znacznie utrudnione ponieważ cebulki włosów po naświetlaniu IPL mogą być inaczej uszkodzone, „zdeformowane” przez co skuteczna laserowa depilacja (epilacja) może być trudniejsza po wcześniejszych zabiegach fotodepilacji.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA KLIENTÓW

Co to jest epilacja?
Epilacja czyli popularnie depilacja laserowa to usuwanie niechcianych włosów wraz z cebulkami na zawsze. Włosy po epilacji nie odrastają nigdy.

Od czego zależy skuteczność depilacji laserowej?

Podstawą dobrej i skutecznej oraz trwałej depilacji jest ciemny barwnik włosa (melanina). Tak więc skuteczność usuwania owłosienia uzależniona jest od koloru włosa. Włos powinien być czarny lub brązowy. Dodatkowym czynnikiem jest okolica depilowana oraz grubości włosów. Efekty jakie możemy uzyskać to 80-95 % usunięcia włosów. Mogą pozostać włosy cienkie, jasne, które stanowią ok. 15-5 %.

Ile zabiegów potrzeba, aby pozbyć się włosów?

Aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosów potrzebne są zwykle 3-7 zabiegi. Konieczność powtarzania zabiegu zależy od cyklu wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Usunąć można tylko te włosy, które są w fazie wzrostu ( faza anagen). Włosy będące w spoczynku tzw. „uśpione cebulki” nie zaabsorbują dawki promieniowania i odrastają później. Stąd też by zniszczyć wszystkie włosy wymagana jest seria zabiegów zwykle w odstępach 4-12 tygodni. Zwykle po pierwszym zabiegu nie odrasta już około 30% włosów.

Jak przygotować się do zabiegu ?

 • Skóra poddawana zabiegowi powinna być czysta, nawilżona.
 • Bezpośrednio przed zabiegiem należy ogolić depilowaną okolicę oraz zostawić kilka włosów, aby kosmetolog mógł ocenić ich kolor i grubość.
 • Przed zabiegiem nie można wyrywać włosków pęsetą, depilatorem, woskiem, tylko golić maszynką albo przycinać przy skórze nożyczkami. Depilację kremem  należy zaprzestać 7 dni przed laserową epilacją.
 • Przed zabiegiem nie stosować kremów z retinoidami oraz z kwasami, czyli substancji złuszczających. O wszystkich stosowanych lekach doustnych i miejscowych należy poinformować kosmetologa przeprowadzającego zabieg.
 • Leki swiatłouczulające i niektóre zioła (nagietek, dziurawiec, herbata Figura) muszą być odstawione na 7 dni przed depilacją.
 • Opryszczka i inne aktywne infekcje na skórze okolicy depilowanej są czasowym przeciwskazaniem do zabiegu, depilacja jest możliwa po całkowitym ich wyleczeniu.
 • Całkowitym przeciwwskazaniem, ale czasowym, jest świeża opalenizna zarówno uzyskana po słońcu jak i po solarium, a także brązowe zabarwienie skóry po samoopalaczach, kremach brązujących. Minimalna przerwa po opalaniu to 4-6 tygodni, po kremach samoopalających 2 tygodnie. Generalnie im jaśniejsza skóra tym lepszy efekt zabiegu, a ryzyko podrażnień minimalne.

Przeciwwskazania do zabiegu :

 • Ciążą i okres karmienia piersią,
 • Choroby skóry takie jak: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska,
 • Skóra opalona naturalnie, bądź w wyniku stosowania preparatów brązujących lub samoopalających,
 • Stosowanie leków i ziół światłouczulających, jak również antybiotyków,
 • Infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka),
 • Wyrywanie włosów za pomocą pęsety, wosku czy depilatora (zaprzestać 4-8 tygodni przed zabiegiem),
 • Rozrusznik serca,
 • W przypadku zabiegu depilacji laserowej pach, nie wolno stosować preparatów typu Etiaxil, Antidral,
 • Depilacja laserowa jest skuteczna w przypadku włosów ciemnych.

CENNIK:

bikini brazylijskie – 140 zł

bikini głębokie – 190 zł

bikini linia – 110 zł

broda – 100 zł

całe nogi – 470 zł

klatka piersiowa – 280 zł

łydki – 280 zł

pachy – 120 zł

plecy – 320 zł

pośladki – 160 zł

szyja – 90 zł

uda –  290 zł

warga górna (wąsik) – 100 zł

brzuch – 200 zł

PAKIETY:

pachy + bikini głębokie – 270 zł

pachy + bikini  głębokie + łydki – 500 zł

łydki + bikini głębokie – 410 zł

warga górna + broda – 140 zł

pachy + łydki – 340 zł

PAKIETY polecane dla Panów:

plecy + pachy – 390 zł

klatka piersiowa + brzuch = 380 zł